Dlaczego warto stosować hydrolaty kwiatowe

hydrolat różanyCodzienna pielęgnacja ciała stanowi pewnego rodzaju rytuał dla wielu kobiet. W poszukiwaniu coraz to nowszych kosmetyków sięgają one po nowości na rynku. Od niedawna furorę robią specyfiki, które nazywają się hydrolaty. Są to preparaty uzyskiwane przy produkcji olejków zapachowych. Posiadają wiele cudownych właściwości wspomagających pielęgnację każdego rodzaju skóry. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku hydrolatów jest hydrolat różany.

Produkcja hydrolatu z rózy

Róża damasceńska jest to przepiękny kwiat, znany już w starożytnym Rzymie, którego znakiem rozpoznawczym jest przepiękny zapach. Z jej kwiatów w wyniku ich destylacji uzyskuje się bogaty w aromat hydrolat z róży. Aby zachować jak najwięcej związków lotnych procesu produkcyjnego dokonuje się niedługo od ich zerwania.

Zalety stosowania hydrolatów różanych

W związku z tym, iż charakteryzują się one bogatym, słodkim aromatem stosowanie ich na skórę daje działanie głęboko nawilżające, kojące oraz relaksujące. Poleca się go stosować przy cerze suchej, dojrzałej i podrażnionej. Dodatkowo preparat ten posiada działanie antyseptyczne oraz antybakteryjne. Można śmiało polecić go każdej kobiecie chcącej odmłodzić oraz poprawić elastyczność swojej skóry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.